NASIL DAHA HIZLI İNGİLİZCE ÖĞRENİRSİNİZ?

İngilizce yaklaşık 750.000 kelimeden oluşan, telaffuzu en kolay dillerden biridir. İlk başta biraz bize karmaşık gelse de aslında tüm dünyada öğrenmesi en kolay ve eğlenceli dillerden biridir.

İşte size hızlı İngilizce öğrenmenin birkaç yolu;

1. Okuyabildiğiniz her İngilizce yazıyı okuyun

Gazeteler, web siteleri, e-mailler, sosyal medya, kitaplar ve broşürler. Elinize İngilizce ne geçerse hemen okuyun. Neden mi? Bu size birçok yeni kelime öğrenmeyi hızlı ve pratik bir şekilde sağlar. Böylelikle öğrendiğiniz yeni kelimeleri cümleler içinde öğrenir ve akılda kalmasını kolaylaştırırsınız.

2. Kendinize hemen bir kelime defteri edinin

Bu klasik fakat etkili bir yöntemdir. Yeni bir şeyi öğrenmeye başladığınızda o kadar heyecanlıyızdır ki bir daha hiç unutmayacağımızı sanırız. Fakat maalesef unutmamalıyızdır ki her zaman kalıcılıkları o kadar da uzun sürmeyebilir. İşte tam bunla savaşabilmemiz için yanımızda sürekli bir defter bulundurmalıyız. Her duyduğumuz ve ya okuduğumuz kelimeyi not almalıyız. Cümleler içinde yazmamız ise ilerde kelimenin anlamını hatırlamakta bize çok daha yardımcı olacaktır.

3. İngilizce konuşun

Yeni bir dil öğrenmenin asıl amacı nedir? İletişim kurmaktır tabi ki de. Bir düşünün bugüne kadar kim bilir kaç kere ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum’ cümlesini İngilizce için etrafınızda duymuşsunuzdur. Bunu bir bariyer olarak önünüze kurmaktan vazgeçin. Ana dili İngilizce olan kişilerin bulunduğu  yerlerde olmaya özen gösterin ve böylelikle öğrendiğiniz her şeyi gerçek hayatta pratiğe dökün.

4. İnternette ilgi alanlarınızı İngilizce dilinde takip edin

Komik videolar? Politika? Bloglar? Yemek tarifleri? Ve bunun gibi ilginizi çeken birçok konunun araştırmalarını ve takibini internette mutlaka İngilizce yayınlarla takip edin. İlk başlarda belki biraz zorlanacaksınızdır ama zamanla daha da kolaylaştığını fark edeceksiniz.

5. Yabancı arkadaşlar edinin ve imkanınız oldukça yabancı ülkeleri ziyaret edin

İnternette İngilizce yazışabileceğiniz birçok platform var. Bunlardan yararlanabilirsiniz. İmkanınız ve fırsatınız olduğu zamanlarda ise mutlaka yurtdışına gitmeye çalışın. O ülkelerin konuşma dillerini öğrenin, gözlem yapın. Avusturalya, Yeni Zelanda, İngiltere, Amerika, Kanada vb.

6. Soru sormaktan çekinmeyin

Fazla merak İngilizce öğrenirken iyidir. Gidin araştırın, kafanıza takılan soruların cevaplarını bulun.  Soru işaretleriyle yaşamayın.

7. Motivasyonunuzu asla kaybetmeyin

Bazı zamanlar olur ki herkes olumsuz düşüncelere kapılabilir. Bunun normal bir süreç olduğunu unutmamalıyız. ‘Ben İngilizce öğrenemiyorum’ deyip asla pes etmeyin. Tam tersi ‘ 6 ay öncesine göre neler öğrendim neler’ diye düşünün.

Bilgi İstek Formu

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
İlgilendiğiniz Program?*
Mesajınız

DilBank Hakkında

DilBank, deneyimli akademik kadrosu, CEFR ve GSE standartlarına uygun hazırlanmış müfredatı, öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitim materyalleri, online eğitim portalı ve sınırsız konuşma pratiği yapabileceğiniz sınıfları ile size Türkiye’de alabileceğiniz en iyi İngilizce eğitimi sunmaktadır.

Öğrenci Yorumları

DilBank'ta IELTS Sınav Hazırlığı

Yüksek lisans yapmaya karar verdiğimde beni bir karamsarlık sarmıştı. İngilizce seviyem yeterli olacak mıydı? bilemiyordum.   Devamı

Kaan Yılmaz
Kaan Yılmaz
Öğrenci
DilBank'ta Proficiency Sınavı Hazırlığı

bu sene Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandım. Bölümümü en kısa zamanda bitirmek istediğim için İngilizce hazırlık sınavına girm...   Devamı

Tülin Türker
Tülin Türker
Öğrenci
DilBank'ta Aldığım İngilizce Dil Eğitimi

Doğuş Üniversitesi 4 Sınıf iktisat bölümü öğrencisiyim. Üniversiteye başladığımdan beri Work and travel yapmak istiyordum bunun için dil eğitimi al...   Devamı

Mustafa Ağır
Mustafa Ağır
Öğrenci

Bizi Takip Edin

whatsapp1